چهارشنبه 09 مهر 1399
Menu

آرشیو اخبار

جستجوی خبر

خبرخوان

انعقاد قرارداد پروژه مدیریت گازهای مشعل شرکت پالایش نفت بندرعباس 

  • 01 شهریور 1398
  • 10:12
  • اخبار
  • 0 دیدگاه
  • 324 بازدید
  • Article Rating
انعقاد قرارداد پروژه مدیریت گازهای مشعل شرکت پالایش نفت بندرعباس 

اجرای پروژه مدیریت گازهای مشعل(Flare Gas Management) شرکت پالایش نفت بندرعباس با امضای قرارداد با مجری پروژه آغاز شد.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پالایش نفت؛ اجرای این پروژه در دو مرحله برنامه­ریزی شده است که قرارداد مربوط به نخستین مرحله پس از برگزاری نشست هایی مشترک بین نمایندگان پالایشگاه و نمایندگان شرکت مجری پروژه و آماده­سازی مدارک و اسناد، به امضا رسید.

مدیرعامل شرکت پالایش نفت بندرعباس گفت: پروژه مدیریت گازهای مشعل با رویکرد انجام فعالیتهای پیشگیرانه به منظور کاهش میزان هدر رفت گازهای مازاد در فاز نخست، برای نخستین بار در این پالایشگاه اجرا می شود.

مهندس نامور افزود: سابقه انجام این پروژه در شکل متداول آن با عنوان "بازیافت گازهای مشعل" در پالایشگاه های نفت کشور مربوط به پالایشگاه های تبریز و آبادان است که در قالب ساخت واحدهای فشرده سازی، تصفیه و بازیافت گازهای مازاد به عنوان سوخت پالایشگاه، به بهره­برداری رسیده­اند.

وی گفت: وجه تمایز اصلی این پروژه در شرکت پالایش نفت بندرعباس در مقایسه با پروژه­های مشابه قبلی در سایر پالایشگاه ها، توجه به فعالیتهای پیشگیرانه به منظور کاهش اتلاف گازهای سبک و سایر فرآورده­های پالایشگاهی است که پیش بینی می­شود با اجرای مرحله نخست این پروژه، از اتلاف سالانه حدود 22 میلیون مترمکعب نرمال گاز با ارزش پیشگیری شود و حداقل 23 میلیارد ریال در سال صرفه­جویی گردد.

مدیر عامل شرکت پالایش نفت بندرعباس تصریح کرد: برای اجرای مرحله نخست 6 ماه زمان در نظر گرفته شده که  اجرای مرحله اول پروژه ، علاوه بر صرفه­جویی اقتصادی، کاهش آلاینده های زیست محیطی را به دنبال خواهد داشت و در عین حال شرایط را برای امکانسنجی دقیق مرحله دوم پروژه نیز هموار خواهد ساخت.

مهندس نامور بیان داشت: با کاهش میزان اتلاف گاز های مشعل در پایان مرحله نخست پروژه، ظرفیت مورد نیاز واحد بازیافت در مرحله دوم و در نتیجه هزینه­های اجرای آن نیز به نحو چشمگیری کاهش خواهد یافت که از این نظر نیز برای پالایشگاه، مفید خواهد بود.   

 

منبع :  روابط عمومي شركت پالايش نفت بندرعباس

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.